500TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ.
Kalsiyumun Faydaları

Kalsiyumun Faydaları

Kalsiyum kemiklerimizin önemli yapı taşları arasında yer alır ve vücudumuzdaki kalsiyumun %99’u kemiklerimizde depolanır.

Kalsiyum denince aklımıza ilk olarak kemiklerimizin gelmesi çok doğal. Çünkü, sorunsuz kemik gelişimi, güçlü dişler ve kemik erimesinin önüne geçilmesi gibi hayati işlevleri bulunur.  Ancak, kalsiyumun kemiklerimizden çok daha fazlası için gerekli olduğunu biliyor muydunuz? O halde, kemik sağlığının korunması ve kaslarımızın işlevini düzgün yapabilmesi dahil, birçok faydası olan kalsiyumun faydalarına birlikte bakalım.

KALSİYUMUN FAYDALARI

Kemik Sağlığı

Kalsiyum kemiklerimizin yapı taşıdır. Bu yüzden, çocuklar için sağlıklı kemik gelişimi ve yetişkinler için kemik kütlesinin korunumu kalsiyum ile mümkün olur.

Kemik Erimesinin Önlenmesi

Kalsiyum eksikliği kemiklerin zayıflamasına bu da kemiklerde kütle kaybına yol açmaktadır. Osteoporoz olarak da bilinen bu durumun önüne geçmek için diğer sağlık önlemlerinin yanı sıra kalsiyum alınması gereklidir. Gıdalardan yeterince alamadığımız durumlarda kalsiyumu takviye olarak almamız fayda sağlayacaktır.

Güçlü Dişler

Evet, kemik sağlığına iyi gelen kalsiyum dişlerimiz için de bir o kadar önemlidir. Dişlerin gelişimi, dişlerin sağlam bir şekilde tutunması ve diş minesinin sağlığı hep kalsiyum ile mümkün olur.

Kas Kasılmalarını Düzenler

Magnezyum ile etkileşime giren kalsiyum kaslarımız düzenli kasılmasını sağlar. Magnezyum, kasların gevşemesine yardımcı olurken kalsiyum, kaslardaki proteinlere bağlanarak bir kasılma oluşturur. Özellikle uzun süre spor yapanlar için magnezyum ve kalsiyum almak kasların sağlığını destekleyecektir.

Sağlıklı Kilo

Kalsiyum sahip olduğu özellikler sayesinde kilo vermeyi hızlandırabildiği gibi, sağlıklı kilonun da korunmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, düşük kalsiyum seviyesinin fazla kilolarla ilişkilli olduğu düşünülmektedir.

Kalsiyumun, kalp sağlığının korunmasında etkili olmasının yanı sıra, kan basıncını düzenlemek, regl dönemi semptomlarını azaltmak gibi işlevleri de bulunmaktadır.

Gıdalardan yeterince alınamadığı takdirde, kalsiyumun takviye olarak alınması gerekir. Energia olarak, C vitamini ile bir arada sunduğumuz Kalsiyum takviyesi, C vitaminin tek başına kullanıldığında yaratabileceği mide rahatsızlıklarının önüne geçer. Ayrıca, C vitamini ile birlikte alındığında, kalsiyumunun emilimi artırılmış olur.

Aşağıdaki linkten, siparişinizi verebilir, devam etmekte olan kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Energia sağlıklı ve enerjik bir gün diler.

https://patronepharma.com/urunler/vitamin-mineral-suplementler/mineraller/kalsiyum/energia-kalsiyum-vitamin-c-1000-mg-efervesan-tablet-takviye-edici-gida/

Diğer Haberler