400TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ.
Uzun Yaşamın Sırrı

Uzun Yaşamın Sırrı

Uzun Ömür (longevity) en basit tabiri ile bir kişinin ne kadar yaşayacağını ifade eden bir terimdir. Yapılan araştırmalarla yaşam süresinin sağlıklı bir şekilde uzatılabileceğini göstermesiyle birlikte, Uzun Ömür yeni bir anlam kazanırken birçok insan için de önemli bir amaç haline döndü.
Her ne kadar bu yüzyıldaki bilimsel gelişmeler Uzun Ömür kavramını daha popüler hale getirmiş olsa da tatmin edici ve sağlıklı bir ömür aslında evrensel bir arayıştır. Belki ilk medeni toplumlardan günümüze kadar, sağlıklı bir şekilde yaşlanmak hiçbir zaman tuhaf bir istek olmamıştır.
Daha önce hiç görmediğimiz kadar Asırlık İnsanların da (Centenarian) var olduğunu gördüğümüz şu dönemde, yaşam süremizi uzatmak için şunları yapabiliriz:

BESLENME

Yüz yılı aşacak sağlıklı bir ömür için en önemli unsurların başında beslenme geliyor. Zengin, dengeli ve kararında beslenmek işin püf noktası. Bu yüzden, sebzeler, meyveler, kuru yemişlerle gerekli protein, karbonhidrat ve sağlıklı yağları yeterince alıyor olmalıyız.
Zamanla ortaya çıkan hücresel yıpranmalar ve enflamatuarlara karşı antioksidan açısından zengin gıdalar da diyetimizde yer almalı. Bunlara karşın, İşlenmiş gıdalar, aşırı şeker ve tuz tüketimininden de kaçınmalıyız.

SPOR

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve yaşam süresini uzatmak için düzenli egzersiz neredeyse beslenme kadar önemli. Fiziksel aktiviteler, kalp ve kas sağlığının korunmasında büyük bir role sahiptir. Orta yoğunlukta ve düzenli bir şekilde yapılan sporlar günlük ya da haftalık rutinimizin bir parçası olmalı. Bu bağlamda, yürüyüş,jogging, yüzme, dans, ya da yoga gibi sporları düşünebilriz.

STRES

Uzun ömür sadece fiziksel sağlıkla ilgili değildir; zihinsel ve duygusal anlamda da güçlü olmamız gerekiyor.Kronik stresin, bir çok hastalığı tetiklediğini biliyor. Bu yüzen, zihnimizi kötü düşüncelerden uzaklaştıracak hobiler edinmek iyi bir fikir olabilir. Öte yandan, bu konuda en çok faydasını göreceğimiz şey ise sosyal ilişkilerimizi güçlendirmek. İnsanlar, yalnız olduklarını anlara ihtiyaç duysalar da sosyal varlıklardır. Aile, akraba, komşuluk ve dostluk ilişkileri ruhsal anlamda bizi güçlü kılacak, depresyon gibi olumsuz durumlar olasılığını da düşürecektir.

BEYİN

Evet, sağlıkla sürdüreceğimiz bu uzun yolda en önemli destekçilerimizden bir diğeri de beynimiz. Zihinsel ve bilişsel kabiliyetimizi korumak ve hatta geliştirmemiz gerekiyor. Dementia gibi hastalıkların da önüne geçmek için bilişsel sağlığımızı ihmal etmemeliyiz. Bunu ancak zihnimizi aktif tutarak yapabiliriz. Yeni şeyler öğrenerek zihnimizi sürekli zorlamak onu yormak yerine daha keskin ve aktif hale getirecektir. Satranç, bulmaca gibi hobiler ya da el beceri sigerektiren uğraşlar ve yeni bir dil öğrenmek bu konuda yapabileceğimiz en iyi aktiviteler arasında.

TAKVİYELER

Etkili bir uzun ömür ve yaşlanma karşıtı programın bilimsel anlamda en önemli dönüm noktası NMN Vitaminidir diyebiliriz. Nikotinamid Mononükleotit (NMN), NAD düzeylerini hücresel düzeyde artırırken vücudun doğal süreçlerini tamamlamasına da yardımcı olabilecek bir takviyedir.

Yapılan bilimsel çalışma araştırmalar gösteriyor ki NMN Gençlik Vitamini, yaşlanma sürecini tersine çevirebilecek, gerçek anlamda bir anti-aging element olarak en güçlü ürünler arasında. Üstelik, sadece yaşlanmaya karşı etki etmekle kalmıyor savaşmanıza yardımcı olmakla kalmıyor. Çok yakında Türkiye’de de tanıtacağımız NMN Gençlik Vitamininin bazı faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • uzun ömür
 • yaşlanmaya karşı cilt sağlığının korunması
 • beyin sağlığı
 • kalp sağlığı
 • karaciğer sağlığı
 • uyku kalitesi
 • diyabete karşı koruma

Diğer Haberler

0
  0
  Sepet
  Sepetiniz Boş
  50TL İNDİRİM KUPONU!
  Mail listemize abone olarak anında 50TL indirim kuponu kazanabilirsiniz!
  *kuponlar tek kullanımlık olup, mail adresinize gönderilecektir.
   Abone Ol
   Gizlilik Politikasını okudum, onayladım, kabul ediyorum.