400TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ.
Enerji Takviyeleri

Enerji Takviyeleri

Güzel bir gün ancak kendinizi iyi hissetmekle mümkün olur. Eğlence, iş, spor.. önünüzde ne varsa hepsinin üstesinden gelmek için enerjik olmanız gerekiyor. Yani diyebiliriz ki, gününüz enerjiniz kadar iyi geçer.

Oysa çoğunlukla halsiz ve yorgun hissediyor olabilirsiniz. Bu da motivasyonunuzun yanı sıra hevesinizi de düşürüyor. Hatta, yorgunluk hissi bizi aldatıp modumuzu etkileyecek kadar ileri gidebilir ve depresyonda mıyız diye bile sorgulayabiliriz.

Artık biliyoruz ki tüm bunların hepsi enerjik hissetmek ya da hissetmemek ile ilgili. Düzenli uyku, bol su tüketmek ve sağlıklı beslenmek gün boyu enerjik olmak için yapmamız gerekenler arasında. Ancak, tüm bunlara rağmen aradığımız enerjiyi bulamıyor ve halsizlik ve yorgunluk hissine iyi gelen şeyleri arıyor olabiliriz. Bu noktada, bizim için enerji veren vitamin ve takviyeleri almanın zamanı gelmiş demektir. İşte en iyi enerji veren vitamin ve besin içeriklerini sizin için aşağıda sıraladık..

Kafein

Şaşırmadınız, kafein demek enerji demek. Kafein, doğrudan beyni ve sinir sistemini uyararak çalışır, bizi dinç ve zinde tutar. Doğal olarak kahve ve çay  gibi gıdalarda bulunan kafein, bizi uyanık tutarak yorgunluk hissinin başlamasını geciktirir. Bu yüzden enerji veren içecek ve takviyelerin hemen hepsinin içeriğinde kafein vardır.

Taurin

Söz konusu enerjik hissetmek, ya da ağır bir antrenmana hazırlıksa, karşımıza sıklıkla taurin çıkar. Genel sağlığımız için hayati öneme sahip olan taurin; beyin, kas sistemi ve kalp sağlığında ciddi rol oynar. Tüm faydalarına ek olarak, taurin metabolizmayı uyarmaya yardım eder. Bu faydası sayesinde, yorgunluk ve halsizlik gibi durumlarda ihtiyacımız olan enerjiyi bize verir.

B Vitaminleri

Sağlığımız için vazgeçilmez olan B vitaminleri, sayısız faydalarının yanı sıra daha enerjik hissetmemizi sağlar. Aslında vücudumuza gerekli olan enerjiyi en çok karbonhidrat yoluyla alırız. Gıda yolu ile aldığımız karbonhidratların vücudumuzda enerjiye çevrilmesi B vitaminleri aracılığıyla olur.

Diğer Haberler

0
  0
  Sepet
  Sepetiniz Boş
  50TL İNDİRİM KUPONU!
  Mail listemize abone olarak anında 50TL indirim kuponu kazanabilirsiniz!
  *kuponlar tek kullanımlık olup, mail adresinize gönderilecektir.
   Abone Ol
   Gizlilik Politikasını okudum, onayladım, kabul ediyorum.