400TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ.
C Vitamini ve Çocuklar

C Vitamini ve Çocuklar

Askorbik asit olarak da bildiğimiz C Vitamini, hem çocuklar hem yetişkinler için oldukça önemli, vücudumuz için en yararlı besinlerin başında gelir. Kolajen proteini oluşturmak, dış hasarlara karşı vücudu koruyan güçlü bir antioksidan olarak işlev görmek ya da vücudun iyileşme sürecini hızlandırmak olsun, çok çeşitli ve hayati faydaları vardır. Ancak; vücudumuz tarafından üretilmediği için mutlaka beslenme yolu ile gıdalardan ya da besin takviyesi olarak alınması gerekmektedir.

Çocuklar ve C Vitamini

Gelişim dönemindeki çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmeleri ve bağışıklık sistemlerinin güçlü olması gibi temel yaşamsal faaliyetlerin aksamadan devam edebilmesi için mineral ve vitaminler büyük önem taşır.    C vitami çocuklarda özellikle bağışıklık sistemini güçlendirerek, onların hastalıklara karşı daha dirençli ve güçlü olmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, C Vitamini genel olarak, diş eti sağlığı ve güçlü kemikler için oldukça önemlidir. 

C Vitamini Açısından Zengin Besinler

Bu besinler:

 • Narenciye meyveleri
 • Kavun, karpuz, ananas gibi meyveler
 • Brokoli, lahana, karnabahar gibi sebzeler

O halde, C vitaminin yeterli bir şekilde alınması için, meyve ve sebzelerde çeşitliliğe önem vermemiz gerekiyor diyebiliriz.

Önemli Not:

Unutmayalım ki vitaminlerin sağlığımıza katkı sağlaması için, onları düzenli bir şekilde almamız gerekmektedir. Soğuk algınlığına yakalanmış bir birey için    C vitamini bu durumu tedavi etmeyecektir. Ancak, düzenli kullanıldığı takdirde hastalıklara yakalanma riskimizi azalatır ve hastalığı daha hafif geçirmemize yardımcı olur.

Vücudunuzda herhangi bir mineral ya da vitamin eksikliği varsa, öncelikle doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Diğer Haberler

0
  0
  Sepet
  Sepetiniz Boş
  50TL İNDİRİM KUPONU!
  Mail listemize abone olarak anında 50TL indirim kuponu kazanabilirsiniz!
  *kuponlar tek kullanımlık olup, mail adresinize gönderilecektir.
   Abone Ol
   Gizlilik Politikasını okudum, onayladım, kabul ediyorum.