500TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ.
​​Baharda Beslenme Alışkanlıkları ve Vitamin İçeren Efervesan Tabletlerin Yararları

​​Baharda Beslenme Alışkanlıkları ve Vitamin İçeren Efervesan Tabletlerin Yararları

  • Patrone Pharma
  • Blogs
  • ​​Baharda Beslenme Alışkanlıkları ve Vitamin İçeren Efervesan Tabletlerin Yararları

Bahar ayları, yeni başlangıçların ve yenilenmenin zamanıdır. Ancak, mevsim değişikliği vücudumuzun adapte olması gereken bir süreç anlamına geliyor. Bu nedenle, sağlıklı bir beslenme alışkanlığı oluşturmak, bahar mevsiminde ayrıca önemlidir. Bu blog yazısında, baharda beslenme alışkanlıkları, ihtiyacımız olan gıdalar ve vitaminlere dair bazı ipuçları ve tüketebileceğimiz vitamin içeren efervesan tabletleri bulabilirsiniz.

Pazarı Keşfetmek

Kıştan bahara geçerken en büyük değişiklik öncelikle manavlara ve pazara yansıyor. Çeşit çeşit otlar, yeni hasat edilen meyveler gelen baharın en büyük habercisi.

Bu dönemde, kışın edindiğimiz yeme rutinin dışına çıkarak bolca yeşil yapraklı sebzelere ağırlık vermeliyiz. Yeşil yapraklı sebzeler içerdiği antioksidan maddeler ve lifler sayesinde sağlığımız için olmazsa olmaz “süper gıdalar”ın başında geliyor.  Diyetimizde yer vereceğimiz mevsim sebze ve meyveleri ihtiyacımız olan vitamin çeşitliliğini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Yeni Rutine Adapte Olmak

Isınan havalar, günlük rutinimizi de değiştiriyor. Kışa göre, daha hareketli oluyoruz ve dışarıda daha fazla vakit geçirmeye başlıyoruz. Bu rutine kolaylıkla adapte olmak için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyoruz.  Üstelik, özellikle mevsim geçişlerinden kaynaklı yorgunluk hissi de başlamışsa, enerjiye hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyar hale geliyoruz. Bu yüzden, zengin bir diyete ek olarak, vitamin takviyeleri almak gereksinim duyduğumuz ekstra enerjiyi bize sağlayacaktır. Magnezyum, çinko, C vitamini gibi mineral ve vitaminler diğer sağlık fişlevlerine ek olarak, daha dinç ve zinde hissetmemizi sağlayacaktır.

Bağışıklığı Korumak

Havaların değişken olması, gün içerisinde daha fazla insan ile temas halinde olmak ve mevsimsel geçiş, bağışıklığımızın düşük olabileceği bu dönemde bulaşıcı hastalıklara yakalanma riskini de artırabilir. Bu yüzden, C vitamini açısındna zengin meyvelere ağırlık vermek ve gerekirse C vitamini içeren efervesan tabletler kullanmak faydalı olacaktır. Baharı yorgun be hasta geçirmek istemeyiz.

Bol Sıvı Tüketmek

Bahar mevsiminde, vücudumuzun sıvı ihtiyacı artar. Bu nedenle, bol miktarda su içmek çok önemlidir. Ancak, sıvı tüketimi sadece su ile sınırlı değildir. Vitamin içeren efervesan tabletler, sıvı alımını artırmak ve vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri almak için mükemmel bir seçenektir. Özellikle, bahar mevsiminde C vitamini içeren efervesan tabletler tüketmek, belirttiğimiz gibi bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Diğer Haberler